zamek w drzwiach

Naprawa i renowacja drzwi

Drzwi to ważny element każdego budynku – chronią od czynników zewnętrznych oraz przed złodziejami, dlatego tak ważne jest, aby były wysokiej jakości i w dobrym stanie. Stolarka drzwiowa niestety z biegiem lat ulega zużyciu, dlatego czasem konieczna staje się naprawa drzwi czy ich renowacja. Przy odpowiedniej pielęgnacji drzwi mogą nam służyć latami.

Drzwi wymagają szczególnego traktowania. By nie narażać ich na uszkodzenia, nie należy nimi trzaskach, czy manipulować przy zawiasach i mechanizmie zamka. Warto również zainwestować w specjalne akcesoria do drzwi, które będą zapobiegać ich szybkiemu zamykaniu się (spowalniacze) czy też uderzaniu o ściany (stopery).

Naprawa drzwi – na czym polega

Każdą naprawę drzwi powinien wykonywać fachowiec, aby nie doprowadzić do większych uszkodzeń. Rodzaj naprawy zależy od defektów, jakie wystąpiły. Tak na przykład, drzwi okleinowe mogą się wybrzuszyć na skutek wilgotności i wtedy trzeba albo wymienić okleinę, albo przyprasować obecną. Drzwi drewniane mogą mieć ubytki w drewnie, które ułatwiają rozwój grzybów, mogą również wymagać malowania.

W przypadku drzwi drewnianych rekomendujemy zamówienie specjalisty, a konkretnie serwis do drzwi i okien, który przeprowadzi renowację drzwi w taki sposób, aby nadal były atrakcyjnym elementem wnętrza czy budynku. Tylko profesjonalnie wykonana renowacja drzwi zapewni, że drzwi nie zostaną poważniej uszkodzone, a niestety osoby niedoświadczone mogą narobić więcej szkody swoimi działaniami.

Serwis drzwi polega więc na wymianie wszystkich elementów, które tego wymagają, smarowaniu, czyszczeniu. Również zdarza się, że drzwi są krzywo osadzone i przez to nie zamykają i nie otwierają się poprawnie. W takiej sytuacji wymagana jest regulacja drzwi, by już nie stawiały żadnego oporu. Wymienić można zawiasy, klamkę, mechanizm zamka. Naprawianie drzwi to zadbanie o to, aby na ich powierzchni nie występowały żadne defekty, jak zarysowania czy pęknięcia i aby otwierały i zamykały się lekko i bez żadnych oporów.

Pielęgnacja drzwi

Niemałe znaczenie dla stanu używalności drzwi ma odpowiednia konserwacja drzwi. To ona też decyduje o tym, czy drzwi dłużej zachowają nowy i świeży wygląd. Czyszczenie i konserwacja drzwi zależna jest od materiału, z jakiego drzwi są wykonane. Należy wybierać tylko delikatne środki czyszczące. Tak na przykład drzwi drewniane można czyścić środkami do pielęgnacja drewna, PCV można czyścić detergentami, jak mleczko czyszczące, a drzwi aluminiowe czy z włókna szklanego środkami do czyszczenia szyb lub wodą z łagodnym detergentem.


Chcesz w sposób perfekcyjny wykonać regulację okien i drzwi? Zapewni to profesjonalna regulacja okien i drzwi przez firmę Stol-Kam. Warszawska firma posiada długoletnie doświadczenie w dziedzinie serwisu okien i drzwi oraz wykwalifikowaną ekipę fachowców. Ponadto w ramach usług firmy kompleksowa wymiana szyb, renowacja, malowanie oraz uszczelnianie okien i drzwi. Firma działa na terenie Warszawy i okolic.