Deratyzacja - walka z gryzoniami

Deratyzacja | 2 grudnia 2013

Czy macie państwo problem ze swoimi piwnicami? Czy wszystkie drewniane kąty waszych mebli umieszczonych w piwnicach są poobgryzane? Zapewne to spawka myszy lub szczurów, gryzoni, które są bardzo uciążliwe dla człowieka. Nie ma się co zagławiać i martwić, jest na to ratunek, a mianowicie deratyzacja. Wystarczy jeden telefon, podanie adresu i już możemy oczekiwać specjalistycznej firmy, które w mgnieniu oka rozpocznie proces deratyzacji i pozbędzie się dla nas uporczywych gryzoni. Deratyzacja Firmy deratyzacyjne mogą używać różnego rodzaju metod do zwalczania gryzoni, przeważnie są to sposoby, które nie wyrządzają zbytniej krzywdy dla gryzonia przed jego śmiercią. Główna metoda jest rozstawienie nowoczesnych pułapek, nie starych modeli gdzie packa naciskała na szyje myszy i ją dusiła, lecz plastikowych z wolno umieszczonym pokarmem, który po spożyciu uśmierca gryzonia ponieważ umyślnie został zatruty. Myszy czy szczury nie cierpią i zdychają w spokoju gdyż ich funkcje organizmu są blokowane przez wcześniej spożytą trutkę. Można także używać pułapek, które są bardziej rozwinięte technologicznie i kiedy zaciekawiony gryzoń przekroczy linę wejściowa i znajdzie się odpowiednio głęboko w klatce, ta się zamyka więżąc gryzonia na stałe, następnie pracownicy po kilku dniach lub innym, nie określonym okresem zabierają złapane gryzonie aby następnie je zlikwidować. Oczywiście cały proces przebiega zgodnie ze wszelkimi normami społecznymi jak i prawnymi. Do metod zwalczania gryzoni zaliczamy jeszcze metody fizyczne (nie drastyczne), a także metody za wykorzystaniem środków chemicznych. Jest wiele firm prowadzących deratyzację, kompleksowo wraz z odkażaniem czyli dezynfekcją, a także dezynsekcja czyli usuwaniem szkodliwych i uciążliwych insektów.

Zabiegi deratyzacji

Deratyzacja | 29 stycznia 2009

Zabiegi deratyzacji mają na celu zwalczanie gryzoni i zabezpieczenie przed nimi chronionych obiektów, najczęściej spotykanymi gryzoniami są myszy i szczury. Do zwalczania oraz zabezpieczania się przed nimi mogą być stosowane środki chemiczne takie jak rodentycydy, fizyczne, mechaniczne lub biologiczne.

 Główną przyczyną obecności gryzoni w obiekcie jest jego nieszczelność oraz znajdujące się w nim liczne kryjówki i miejsca pozwalające na rozmnażanie się. Przystępując do zabiegu deratyzacji w pierwszej kolejności sprawdzamy otoczenie zewnętrzne oraz ogrodzenie obiektu. To od jego długości uzależniona jest ilość i rozmieszczenie instalowanych przy nim karmników zawierających trutkę. Urządzenia te nazywamy stacjami deratyzacyjnymi, są przytwierdzane na stałe do podłoża a trutka w nich zawarta zabezpieczona jest przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed wydostaniem się na zewnątrz.  Zwalczanie szkodników wewnątrz obiektu odbywa się za pomocą pułapek mechanicznych (zapadkowych lub gilotynowych).

Zwalczanie gryzoni regulowane jest ustawą o porządku i czystości w gminach. Nakłada ona  na właścicieli posesji obowiązek dokonywania okresowych zabiegów deratyzacyjnych.

Copyright © 2014 DziennikiPolska.pl